تبلیغات
حکیم الهی

حکیم الهی
بزرگترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی 


jtpv6tms3ywlktpe0yw8.jpg

امیدوار كنندهترین آیه قرآنى درباره پوشش ربانى نسبت به كل گناهان

قُلْ یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَىٰ أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعًا ۚ إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ(زمر:53)

بگو: «ای بندگان من که بر زیان خودهاشان زیاده‌روی کرده‌‌اند! از رحمت خدا نومید مشوید. بی‌گمان خدا همه‌ی گناهان کوچک را می‌پوشاند. به‌راستی او، (هم)او پوشنده‌ی رحمتگر بر ویژگان است

این آیه امیدوار كنندهترین آیات قرآنى درباره پوشش ربانى نسبت به كل گناهان است درباره كسانیكه به زیان خودشان در گناهان اسراف كردهاند، كه اینجا نخست از اینان با لطفى افزون تعبیر به عبادى كرده، و سپس آنان را از رحمت بىدریغش به گونهاى لبریز و سرشار وعده داده كه هرگز ناامید نشوید، زیرا خدا پوشنده تمامى گناهان است.

و آیا این تمام گناهان افزون بر گناهان عملى از بزرگ و كوچكشان شامل گناهان عقیدتى در كل ابعاد كفر نیز مىشود؟

نسبت به پیش از مرگ و توبه حقیقى مثبت است و نسبت به پس از آن آیاتى دیگر مانند آیه: (4: 48) تنها شرك را استثنا زده و نسبت به بقیه گناهان در موارد مصلحت این غفران را شامل دانسته، و در هر صورت چنانكه در آیه بعدى است لازمه این بخشش و پوشش پس از مرگ انابه به سوى خدا و تسلیم در برابر او است كه در جمع شرط اصلى این پوشش كلى افزون بر توبه حقیقى اصلاح خود است كه نخست بازگشت به سوى خدا و سپس تسلیم در برابر او است، و نیز چنانكه در آیه 55 آمده پیروى از كتاب وحیانى ربانى است كه در شریعت آخرین همان قرآن است، و این خود برحسب آیه 57 هدایتى است ربانى پس از توبه و پیش از مرگ و علامات آن محقق است.

برگرفته از کتاب ترجمان فرقان نوشته آیت الله محمد صادقی تهرانی
طبقه بندی: نکات جالب و خواندنی از قران، 
[ 1391/08/30 ] [ 11:29 ق.ظ ] [ قرانیون ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

قال رسول الله صل الله علیه و آله و سلّم : بدأ الإسلام غریبا و سیعود غریباً فطوبی للغرباء
پیامبر خدا فرمود : اسلام (نهضت خود را) غریبانه آغاز کرد و به زودی غریب می شود پس خوشا به حال غریبان (که در حول محور قرآن در میان مردمان تنها هستند)
در این زمان که قران توسط دشمنان و مسلمانان جاهل به مهجوریت خود ادامه می دهد وظیفه ی عمومی است که مطالب نا گفته آن را با یاری خدای حکیم با تلاش بی وقفه انتشار دهیم و یک انقلاب عظیم قرآنی ایجاد کنیم.
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتان درباره ی این وبلاگ چیست؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :