تبلیغات
حکیم الهی

حکیم الهی
بزرگترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی 


 l9962_1_204.jpg

نسبت ناروای مسلمانان و اهل کتاب به سلیمان (ع)

 

وَوَهَبْنَا لِدَاوُودَ سُلَیْمَانَ ۚ نِعْمَ الْعَبْدُ ۖ إِنَّهُ أَوَّابٌ

و سلیمان را به داوود بخشیدیم. چه نیکو بنده‌ای است. به‌راستی او (سوی آفریدگار) بسی رهسپار است.[ص:30]

--------------------------------------------------------------------------------

اذْ عُرِضَ عَلَیْهِ بِالْعَشِیِّ الصَّافِنَاتُ الْجِیَادُ

چون شباهنگام، اسب‌های اصیل صف‌اندرصف برایش به نمایش گذارده شدند،[ص:31]

--------------------------------------------------------------------------------

فَقَالَ إِنِّی أَحْبَبْتُ حُبَّ الْخَیْرِ عَنْ ذِكْرِ رَبِّی حَتَّىٰ تَوَارَتْ بِالْحِجَابِ

پس (سلیمان) گفت: «من به‌راستی دوستی آن خیر [:اسب‌های جهاد] را دوست داشته‌ام [:برگزیده‌ام] (که) نشأت‌گرفته و برخاسته از یاد پروردگار من است. تا اینکه (آن اسبان) در پرده(ی شب) پنهان گشتند.»[ص:32]

--------------------------------------------------------------------------------

رُدُّوهَا عَلَیَّ ۖ فَطَفِقَ مَسْحًا بِالسُّوقِ وَالْأَعْنَاقِ

(گفت: ) «اسب‌ها را نزد من باز آورید.» پس شروع کرد به دست کشیدن بر ساق‌ها و گردن‌هایشان.[ص:33]

.

.

اینجا سخن از سلیمان است كه به عنوان بخششى ربانى براى داوود در آیات یازدهگانه 30 تا 40 از او سخن رفته است، در آغاز در مثلثى بس والا از او مدح شده:

1- چنانكه گذشت حضرتش هبهاى است ربانى «وهبنا» 2-" نعم العبد": چه بنده خوبى است و 3-" انه ا وَّاب" بَسى بسوى خدا بازگشت دارد، و در جمع سلیمان است كه به لغت عَبرَانى به معناى پر از سلامتى است، سپس جریان سان دیدن حضرتش به میان آمده، و این خود نمونهاى از نمونههاى این سه ویژگى ممتاز معنوى حضرتش نسبت به حضرت اقدس الهى است، كه در حال سلطنتش و سان دیدن قشون پُر اهمیتش، و نگریستن بهترین اسبهاى ورزیده جنگىاش، از خدا هرگز غافل نشد، بلكه بر حسب آیه 32 در حال سان دیدن همى گفت: من تنها بر مبناى یاد خدا" عن ذكر ربى" دوستدار این اسبان و این سان عظیم هستم، آن بدید و این بگفت، تا سیاهى شب در رسید، به مأمورانش گفت این اسبان را برگردانید تا مجدداً با دیدن آنها یاد خدا را تكرار كنم، و با محتبى بسیار دست به پاها و گردنهایشان كشید.

اینجا باید پرسید: كه آیا در این آیات هرگز بحثى از نماز و غروب خورشید بوده است؟ روایاتى جعلى چنین مىگوید كه جریان این سان دیدن حضرتش را بگونهاى از یاد خدا غافل كرد كه نماز عصرش را به فراموشى سپرد ( وبه گفته ی تورات نیز سلیمان برای هریک از هزار زن بت پرستش عبادتگاهی ساخت)، و چون دید خورشید غروب كرده به مأمورانش گفت: خورشید را برگردانید تا نماز عصرم را بجاى آورم! این روایات و این یاوه سرائىها را روى این مبنا دارند كه جریان جعلى دیگرى را راجع به امیرالمؤمنین علیه السلام باثبات رسانند، چنانكه در بابى مستقل مشتمل بر 22 روایت در بحاراالانوار آمده است، كه حضرتش به عللى واهى! نماز عصر را ترك گفت تا خورشید غروب كرد، سپس خدا خورشید را برگرداند تا نماز عصر قضا شده اداء گردد، و چنانكه در كتابغوصٌ فى البحاراورهایم این جریان را با ده دلیل رد كردهایم از جمله اینكه آیا با برگشتن خورشید- اضافه بر پیامد انفجار جهان و قیامت- كائنات آیا زمان گذشته بر مىگردد؟!!!

وانگهى اگر حضرتش بحساب سان دیدن یاد خدا را فراموش كرده كه این خود گناهى بزرگ است، آیا در اینصورت شایسته است كه در گذشته و آینده این جریان مورد عنایت ویژه پروردگار ندارد گذشتهاش اینكه حضرتش از بخششهاى ویژه ربانى به داوود بوده، و چه بسیار بنده خوبى است و آیندهاش قدرت فزاینده سلطنت و تسخیر بادها و به خدمت گرفتن شیاطین است.

و نیز اینكه فرمود: آنها را به من باز گردانید، اینها اگر خورشید بوده است- و اینان هم توان برگشت دادن خورشید را داشتهاند؟- سپس چگونه در این بازگشت دست به پاها و گردنهاشان كشید، آیا براى خورشید فرودگاه زمینى است، و نیز مانند اسبان گردنها و پاها دارد؟ و بالاخره این خرافهاى است از خرافات كه ساحت قدس دو معصوم و الامقام بویژه امام على علیه السلام را به انحراف آلوده ساخته، و جریان سلیمان را با این تحمیل زشت و نابسامان در این آیه راهگشاى همانندش به على علیه السلام كرده است.

برگرفته از کتاب ترجمان فرقان نوشته آیت الله محمد صادقی تهرانی با اندکی تصرف
طبقه بندی: نکات جالب و خواندنی از قران، 
برچسب ها: مسلمانان - اهل کتاب - سلیمان (ع)، غروب خورشید، على علیه السلام، خرافات، اسب‌های اصیل، آیت الله محمد صادقی تهرانی،  
[ 1391/08/30 ] [ 09:57 ق.ظ ] [ قرانیون ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

قال رسول الله صل الله علیه و آله و سلّم : بدأ الإسلام غریبا و سیعود غریباً فطوبی للغرباء
پیامبر خدا فرمود : اسلام (نهضت خود را) غریبانه آغاز کرد و به زودی غریب می شود پس خوشا به حال غریبان (که در حول محور قرآن در میان مردمان تنها هستند)
در این زمان که قران توسط دشمنان و مسلمانان جاهل به مهجوریت خود ادامه می دهد وظیفه ی عمومی است که مطالب نا گفته آن را با یاری خدای حکیم با تلاش بی وقفه انتشار دهیم و یک انقلاب عظیم قرآنی ایجاد کنیم.
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتان درباره ی این وبلاگ چیست؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :