تبلیغات
حکیم الهی

حکیم الهی
بزرگترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی 

عکس
ابعاد روحی و جسمی انسان

انسان موجودی است دو بعدی .بعد اول جسم و بعد دوم روح است که انسانیت انسان است. اما هر یک از این دو بعد دارای ابعادی است. 
بعد جسمانی انسان خود دارای دو بعد است که هر یک از این دو بعد نیز دارای دو عالم هستند که عبارتند از :
1- بدن جسمانی دنیوی که خود دارای دو عالم است :1- بدن جسمانی در عالم دنیا 2- بدن جسمانی در قیامت که چکیده ای مهمی از همین بدن است.
2 بدن برزخی که این نیز دارای دو عالم است :1- بدن برزخی در عالم خیلی موقت که عالم رویا و خواب در همین دنیاست 2- بدن برزخی در عالم موقت که عالم برزخ است.
بعد روحی انسان نیز دارای سه بعد است که عبارتند از:
1-روح نباتی که موجود در اعضای است که دارای رشد و نمو هستند چه اعضای دارای حس مثل گوشت و استخوان و... و چه اعضای بدون حس مثل مو وناخن
2-روح حیوانی که تنها در اعضای دارای حس موجود است مثل گوشت و استخوان و... و به عبارتی میان روح نباتی و حیوانی عموم و خصوص مطلق است یعنی تمامی اعضای که روح حیوانی دارند دارای روح نباتی نیز هستند اما اعضای که دارای روح نباتی اند امکان دارد روح حیوانی داشته باشند یا نداشته باشند
3-روح انسانی این همان روحی است که انسان را از دیگر موجودات متمایز می کند و مخاطب در اوامر و نواهی خدا است و جایگاهش فطرت و عقل با درجاتش و نفس با درجاتش می باشد و مرکز فرماندهی کل بدن و کل بدن نیز نیروی فرمانبری از او هستند.
برای شنیدن توضیحات بیشتر درباره ی ابعاد روحی و جسمی انسان سخنرانی زیر را که از بیانات آیت الله العظمی محمد صادقی در این رابطه است را دانلود کنید:
حجم سخنرانی:3:91 مگابایت
مدت: 22:47 دقیقه

طبقه بندی: گلچینی از سخنرانی های ایت الله تهرانی، 
برچسب ها: ابعاد روحی و جسمی انسان، آیت الله العظمی محمد صادقی، عالم دنیا، روح نباتیروح حیوانی، دانلود سخنرانی ایت الله تهرانی، دانلود سخنرانی ایت الله صادقی تهرانی،  
[ 1391/07/30 ] [ 09:43 ق.ظ ] [ قرانیون ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

قال رسول الله صل الله علیه و آله و سلّم : بدأ الإسلام غریبا و سیعود غریباً فطوبی للغرباء
پیامبر خدا فرمود : اسلام (نهضت خود را) غریبانه آغاز کرد و به زودی غریب می شود پس خوشا به حال غریبان (که در حول محور قرآن در میان مردمان تنها هستند)
در این زمان که قران توسط دشمنان و مسلمانان جاهل به مهجوریت خود ادامه می دهد وظیفه ی عمومی است که مطالب نا گفته آن را با یاری خدای حکیم با تلاش بی وقفه انتشار دهیم و یک انقلاب عظیم قرآنی ایجاد کنیم.
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتان درباره ی این وبلاگ چیست؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :