تبلیغات
حکیم الهی

حکیم الهی
بزرگترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی 

معانی برخی از کلمات قرآنی که مطمئنم معناش رو نمی دونید (شماره 3)

فتنه : در لغت به طلای ناخالص گویند که برای خالص کردنش آن را در کوره می گذارند تا خالص شود. لذا اگر بخواهیم کلمه ی فتنه را به فارسی برگردانیم باید از آن به عنوان « آزمایش آتشین» یاد کنیم زیرا انسان هایی که چون طلای ناخالص هستند خدا برای اینکه آنان را خالص کند آنها را مورد آزمایشات سخت و آتشین قرار می دهد که در صورت موفقیت مانند طلای خالص می شوند.

 

برگرفته از بیانات آیت الله العظمی مفسر کبیر محمد صادقی تهرانی
طبقه بندی: نکات جالب و خواندنی از قران، 
برچسب ها: معانی برخی از کلمات قرآنی که مطمئنم معناش رو نمی دونید (شماره 3) فتنه : در لغت به طلای ناخالص گویند که برای خالص کردنش آن را در کوره می گذارند تا خالص شود. لذا اگر بخواهیم کلمه ی فتنه را به فارسی برگردانیم باید از آن به عنوان « آزمایش آتشین» یاد کنیم زیرا انسان هایی که چون طلای ناخالص هستند خدا برای اینکه آنان را خالص کند آنها را مورد آزمایشات سخت و آتشین قرار می دهد که در صورت موفقیت مانند طلای خالص می شوند. برگرفته از بیانات آیت الله العظمی مفسر کبیر محمد صادقی تهرانی،  
[ 1391/12/19 ] [ 03:36 ب.ظ ] [ قرانیون ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

قال رسول الله صل الله علیه و آله و سلّم : بدأ الإسلام غریبا و سیعود غریباً فطوبی للغرباء
پیامبر خدا فرمود : اسلام (نهضت خود را) غریبانه آغاز کرد و به زودی غریب می شود پس خوشا به حال غریبان (که در حول محور قرآن در میان مردمان تنها هستند)
در این زمان که قران توسط دشمنان و مسلمانان جاهل به مهجوریت خود ادامه می دهد وظیفه ی عمومی است که مطالب نا گفته آن را با یاری خدای حکیم با تلاش بی وقفه انتشار دهیم و یک انقلاب عظیم قرآنی ایجاد کنیم.
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتان درباره ی این وبلاگ چیست؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :