تبلیغات
حکیم الهی

حکیم الهی
بزرگترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی 

معانی برخی از کلمات قرآنی که مطمئنم معناش رو نمی دونید (شماره 2)

عَبَسَ : فعل و از ریشه ی عَبس به معنای ادرار و مدفوع شتر است که بر دمش ریخته و خشک شده است که در سوره ی عبس برای کسی که بر موذن پیامبر ابن ام مکتوم خشم کرد استفاده شده است که متاسفانه تمامی مفسیرین به غیر از آیت الله تهرانی عابس را پیامبر (ص) دانسته اند ودر ایاتی دیگر برای کفار به کار رفته است.

اجتبی : از فعل جبی به معنای کندن به موقع میوه است و اجتبی مبالغه ی در جبی به معنای کندن بسیار به موقع میوه است ( این لفظ برای حضرت آدم و... در قرآن به کار رفته است ثُمَّ اجْتَباهُ رَبُّهُ فَتابَ عَلَیْهِ وَ هَدى)


برگرفته از آثار آیت الله صادقی تهرانی
طبقه بندی: نکات جالب و خواندنی از قران، 
برچسب ها: معانی برخی از کلمات قرآنی که مطمئنم معناش رو نمی دونید (شماره 2) عَبَسَ : فعل و از ریشه ی عَبس به معنای ادرار و مدفوع شتر است که بر دمش ریخته و خشک شده است که در سوره ی عبس برای کسی که بر موذن پیامبر ابن ام مکتوم خشم کرد استفاده شده است که متاسفانه تمامی مفسیرین به غیر از آیت الله تهرانی عابس را پیامبر (ص) دانسته اند ودر ایاتی دیگر برای کفار به کار رفته است. اجتبی : از فعل جبی به معنای کندن به موقع میوه است و اجتبی مبالغه ی در جبی به معنای کندن بسیار به موقع میوه است ( این لفظ برای حضرت آدم و... در قرآن به کار رفته است ثُمَّ اجْتَباهُ رَبُّهُ فَتابَ عَلَیْهِ وَ هَدى) برگرفته از آثار آیت الله صادقی تهرانی،  
[ 1391/12/19 ] [ 03:33 ب.ظ ] [ قرانیون ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

قال رسول الله صل الله علیه و آله و سلّم : بدأ الإسلام غریبا و سیعود غریباً فطوبی للغرباء
پیامبر خدا فرمود : اسلام (نهضت خود را) غریبانه آغاز کرد و به زودی غریب می شود پس خوشا به حال غریبان (که در حول محور قرآن در میان مردمان تنها هستند)
در این زمان که قران توسط دشمنان و مسلمانان جاهل به مهجوریت خود ادامه می دهد وظیفه ی عمومی است که مطالب نا گفته آن را با یاری خدای حکیم با تلاش بی وقفه انتشار دهیم و یک انقلاب عظیم قرآنی ایجاد کنیم.
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتان درباره ی این وبلاگ چیست؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :