تبلیغات
حکیم الهی

حکیم الهی
بزرگترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی 

آیه ای که مطمئنم حتی یک نفرتونم معنیش رو نمی دونید :

این آیه رو همه ی مترجمین حتی آیت الله محمد صادقی تهرانی به این صورت ترجمه کرده اند :

فَأَجَاءَهَا الْمَخَاضُ إِلَىٰ جِذْعِ النَّخْلَةِ قَالَتْ یَا لَیْتَنِی مِتُّ قَبْلَ هَٰذَا وَكُنْتُ نَسْیًا مَنْسِیًّا

پس درد زایمان مریم را سوی شاخه‌ی درخت خرمایی رسانید. گفت: «ای کاش پیش از این مرده و فراموش‌شده بودم.

کلمه ی « منسیا» از نسیان به معنای فراموش شده است اما کلمه ی «نسیا» از کلمه ی نسیان نیست بلکه به معنای تکه ی از خون حیض است و معنای آیه این است « ای کاش تکه ای خون حیض فراموش شده بودم» زیرا مقداری از خون حیض در به وجود آمدن جنین دخالت دارد و مقداری هم در جنین شدن نقشی ندارد که در نتیجه نابود و فراموش می شود. حضرت مریم از خدا میخواد ای کاش آن از آن خون حیضی می بود که جنین نمی شد یعنی ای کاش به جود نمی آمد.


برگرفته از تفسیر موضوعی  آیت الله محمد صادقی تهرانی
طبقه بندی: نکات جالب و خواندنی از قران، 
برچسب ها: آیه ای که مطمئنم حتی یک نفرتونم معنیش رو نمی دونید : این آیه رو همه ی مترجمین حتی آیت الله محمد صادقی تهرانی به این صورت ترجمه کرده اند : فَأَجَاءَهَا الْمَخَاضُ إِلَىٰ جِذْعِ النَّخْلَةِ قَالَتْ یَا لَیْتَنِی مِتُّ قَبْلَ هَٰذَا وَكُنْتُ نَسْیًا مَنْسِیًّا پس درد زایمان مریم را سوی شاخه‌ی درخت خرمایی رسانید. گفت: «ای کاش پیش از این مرده و فراموش‌شده بودم. کلمه ی « منسیا» از نسیان به معنای فراموش شده است اما کلمه ی «نسیا» از کلمه ی نسیان نیست بلکه به معنای تکه ی از خون حیض است و معنای آیه این است « ای کاش تکه ای خون حیض فراموش شده بودم» زیرا مقداری از خون حیض در به وجود آمدن جنین دخالت دارد و مقداری هم در جنین شدن نقشی ندارد که در نتیجه نابود و فراموش می شود. حضرت مریم از خدا میخواد ای کاش آن از آن خون حیضی می بود که جنین نمی شد یعنی ای کاش به جود نمی آمد. برگرفته از تفسیر موضوعی آیت الله محمد صادقی تهرانی،  
[ 1391/12/19 ] [ 03:31 ب.ظ ] [ قرانیون ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

قال رسول الله صل الله علیه و آله و سلّم : بدأ الإسلام غریبا و سیعود غریباً فطوبی للغرباء
پیامبر خدا فرمود : اسلام (نهضت خود را) غریبانه آغاز کرد و به زودی غریب می شود پس خوشا به حال غریبان (که در حول محور قرآن در میان مردمان تنها هستند)
در این زمان که قران توسط دشمنان و مسلمانان جاهل به مهجوریت خود ادامه می دهد وظیفه ی عمومی است که مطالب نا گفته آن را با یاری خدای حکیم با تلاش بی وقفه انتشار دهیم و یک انقلاب عظیم قرآنی ایجاد کنیم.
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتان درباره ی این وبلاگ چیست؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :